کتاب صوتی «بگو ببارد باران» رونمایی شد

پنج شنبه, 19 خرداد 1401 12:25 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

آیین رونمایی از کتاب صوتی «بگو ببارد باران» مستند روایی زندگی شهید احمدرضا احدی برگزار شد.

 

به گزارش خط هشت از همدان، مجید رضایی والا معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی در آئین رونمایی از کتاب صوتی «بگو ببارد باران» مستند روایی زندگی شهید احمدرضا احدی به دو ویژگی شاخص شهید احدی اشاره و عنوان کرد: آشنایی بنده با شهید احدی به کتاب «حرمان هور» بازمی گردد به طوری که مباحث علمی شهید احدی و ارتباطی که با مسائل فرهنگی داشتند برایم جالب بود به طوری که مطالب ایشان در سطوح بالای یادگیری قرار دارد که از یک فرد ۱۹ ساله بعید است.
وی با بیان اینکه شهدا پرورش یافتگان مکتب امام راحل بودند، عنوان کرد: در سال ۱۳۹۹ مسابقه تهیه کتاب صوتی برگزار و مقرر شد که علاقمندان ۵۰ صفحه از کتاب «حرمان هور» را قرائت کنند که در نهایت سه نفر از شرکت کنندگان برگزیده و نفر اول فاطمه مالمیر انتخاب شد و مسئولیت کتاب صوتی بگو ببارد باران به ایشان واگذار شد.
رضایی والا ادامه داد: امسال پیگیری برگزاری نخستین یادواره شهدای مهندس هستیم که کار‌های مقدماتی این یادواره در حال انجام است.

احمدرضا نوشتاری قوی داشت

مرضیه نظرلو نویسنده کتاب صوتی «بگو ببارد باران» نیز در این برنامه گفت: برای صوتی شدن این کتاب از چند جا پیشنهادات متفاوتی داشت که در نهایت قرعه به نام دانشگاه صنعتی افتاد.
وی افزود: از ۱۷ سالگی به خاطر نشاط و روح زندگی که در بین نوشته‌های احمدرضا وجود داشت و تصاویر و نقش‌های زیبایی که از دفاع مقدس بازتاب شده بود، رفته رفته جذب این نوشته‌ها شدم، زیرا نوشتاری قوی داشتند به طوری که هرکس با این نوشته‌ها ارتباط داشته باشد تحت این نوشتار‌ها و پویایی آن قرار می‌گیرد.
وی افزود: خاطرات و دست نوشته‌های احمدرضا در عین این که مستند است و مصاحبه‌هایی که در آن وجود دارد از زاویه دید دوم شخص مخاطب بیان شده و من نیز تلاش کردم تا از این زاویه کتاب را به نگارش درآورم.
نظرلو با بیان اینکه شهید احدی دانشجوی رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی بود، عنوان کرد: در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که در انتخاب چی بهتر است؟ درمانده ایم و تشخیص حق از باطل سخت است، ولی احمدرضا در یک بزنگاه تاریخی شهادت را انتخاب کرد.

احمدرضا احدی مرد عمل بود

محمدرضا قیصری همرزم شهید نیز در این جلسه گفت: به عنوان یک قطره از دریای خروشان رزمندگان توفیق این را داشتم که در اواخر سال ۶۱ در محضر این شهید باشم که در عملیات‌های زیادی با هم بودیم، احمدرضا در کربلای ۵ انقدر ارپی چی زده بود که بینی و گوش هایش خونریزی می‌کرد.
وی با بیان اینکه احمدرضا مرد عمل بود و هرگز نگذاشت حرف امام زمین بماند، عنوان کرد: شهید احدی نمونه بارز اطاعت پذیری و تبعیت محض از، ولی فقیه زمان خود بود.

کتاب صوتی «بگو ببارد باران» رونمایی شد

کتاب صوتی «بگو ببارد باران» رونمایی شد

کتاب صوتی «بگو ببارد باران» رونمایی شد

کتاب صوتی «بگو ببارد باران» رونمایی شد

کتاب صوتی «بگو ببارد باران» رونمایی شد

 

 

مئنبع: نوید شاهد

خواندن 394 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت

 • آینده‌نگری و امید در مکتب امام خمینی (ره)

  امید به آینده یکی از ویژگی‌های مهم در رهبری الهی امام خمینی (ره) است؛ امیدی که منشا آن، نگرش قرآنی و عرفانی ایشان بود. ایمان سرشار و برخاسته از یقین، امام را در میدان مبارزه و قیام برای خدا امیدوار و هوشیار ساخته بود و به دنبال او، یک امت، امیدوار به راه افتاد.

  ادامه مطلب...
 • بسیج رکن حیاتی دفاع ملی

  آماده به کار بودن بسیج در همه میادین دفاع سخت و نیمه‌سخت و نرم در همه بخش‌های کشور و در مقابل حوادث مختلف و مقابله با فتنه‌های سیاسی امنیتی، عدم غافلگیری، هوشیاری کامل و حساس بودن نسبت به تهدیدات دشمنان، خط‌شکنی در میدان‌های خطرناک و استکبارستیزی از جمله کارکردهای بسیج بود.

  ادامه مطلب...
 • بسیجی یعنی علی علیه‌السلام

  اگر گذشتنِ از جان برای رهبر جانان بود، علی جانفداترین‌ سرباز گمنام در لیلةالمبیت‌های فراوان اسلام بود؛ اگر جنگ‌های مشرکان و منافقان و یهودیان علیه اسلام و قرآن بود، علی غیورترین‌ سردار دل‌های مسلمانان و والاتریند مدافع حرم قرآن بود؛ اگر خدمت‌رسانی به محرومان و نوازشگری یتیمان بود، علی کریم‌ترین خادمان‌امت در میان مردمان بود.

  ادامه مطلب...
 • نقش و کارکرد بسیج

  از زمانی که فرمان تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی توسط امام خمینی (ره) صادر شد تاکنون این تشکل انقلابی و مکتبی در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف نقش و کارکردی مؤثر داشته است.

  ادامه مطلب...
 • به بهانه مرگ انسانیت

  تاریخ معاصر، حیران از حضور وحشیانه مِرکاواهای اهریمنی برای محاصره و شلیک به قلب بیمارستان‌هاست و صدای خس‌خس سینه‌های نوباوگان غریب غزه هنگام بارش تشعشعات فسفر سفید، در لابلای عربده‌های مستانه شیاطین صهیونیست، مجالی برای شنیده‌شدن نمی‌یابند.

  ادامه مطلب...

فرهنگ و هنر

cache/resized/4668876f105d7d5fd0fb083724deb898.jpg
«پسر تفتان» مستندی روایی از زندگی شهید «احمد ...
cache/resized/17f53d40c6ffdf1d7702fc6fb93ad229.jpg
کتاب درعا به قلم هاجر پورواجد، روایت خاطرات شهید ...
cache/resized/31474068c33998fb079d8e066f46036a.jpg
کتاب «بچه‌های چمران» مروری بر خاطرات رزمندگان ...
cache/resized/f3faac23d83b18fa3bcf4955dc5d71c4.jpg
آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی است. حُسن ختام ...
cache/resized/13ba567f0f0cd10109e295f15bea54c7.jpg
رویداد هنر مسئله «شهید عزیز ما» همزمان با چهارمین ...
cache/resized/b53c257be057bef784ae6d9eaddefb12.jpg
کتاب «خط مقدم» اثر فائضه غفار حدادی که روایتی است ...
cache/resized/19d70b6701592ac6eff5d3ba30709466.jpg
کتاب تحسین‌شده «دختر شینا» به قلم بهناز ...
cache/resized/f86bd1baa0196623b2e2b9ac2045a807.jpg
کتاب «ماه‌ رخ» خاطرات سیده ماه‌ رخ حسینی که با 4 ...

مجوزها

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family