تصویر آشنا| از آقا که عکس گرفتم، گفتند: «پس خودت چی؟»

چهارشنبه, 24 آبان 1402 10:42 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهزاد پروین‌قدس، عکاس دفاع مقدس می‌گوید: آیت‌الله خامنه‌ای در مرداد ۶۷ به اردوگاه شهید باکری آمدند. وقت نماز شد. ایشان رفتند تا وضو بگیرند. به ایشان گفتم: «می‌خواهم الان از شما عکس بگیرم، اجازه می‌دهید؟» حضرت آقا گفتند: «مانعی ندارد، عکس بگیرید.»

به گزارش خط هشت، از جمله عکس‌های ماندگار دوران دفاع مقدس، عکس‌هایی از حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در لشکر ۳۱ عاشورا با لباس پاسداری است. این عکس توسط «بهزاد پروین‌قدس» در اردوگاه شهید باکری اهواز گرفته شده است. روایت این عکاس دفاع مقدس را در ادامه می‌خوانیم.

ایام محرم و مردادماه سال ۱۳۶۷ و بعد از عملیات مرصاد، آیت‌الله خامنه‌ای در مناطق عملیاتی جنوب حضور داشتند و زمزمه‌هایی از حضور ایشان در اردوگاه‌ها شنیده می‌شد. ما هم اخبار را پیگیر بودیم که آقا به کدام مناطق می‌روند.

در آن برهه زمانی ما در اردوگاه شهید باکری دزفول مستقر بودیم. یک روز به همراه محمدعلی زینالوند، برای حضور در جلسه‌ای با تویوتا به طرف مقر فرماندهی پادگان می‌رفتیم که دیدم یک سری ماشین‌های نیمه‌شخصی وارد اردوگاه شدند. در مسیر آیت‌الله خامنه‌ای را دیدیم. محمدعلی زینالوند، آیت‌الله خامنه‌ای را که دید، ذوق زده شده بود و می‌گفت: «آقای خامنه‌ای هستند....»

بعد از رسیدن به مقر فرماندهی، ماشین را پارک کردیم و به طرف آیت‌الله خامنه‌ای رفتیم و آقا با رزمنده‌ها سلام و احوالپرسی کردند و آنها را در آغوش گرفتند. ایشان لباس سپاه بر تن داشتند و به خاطر شدت گرمای خوزستان در مردادماه، خیلی عرق کرده بودند.

مسئولان با آقا به کانکس رفتند. نزدیک اذان ظهر بود. ایشان می‌خواستند بروند وضو بگیرند. ما همراه آقا رفتیم. حین رفتن به سمت محل وضو گرفتن، آستین‌هایشان را بالا ‌زدند و دکمه پیراهنشان را هم باز کردند. من به مسئول گروه گفتم: «من دوربین دارم، بروم دوربینم را بیاورم و از آقا عکس بگیرم؟» او گفت: «نه صلاح نیست در این شرایط عکس بگیری» من به آقا گفتم: «می‌خواهم الان از شما عکس بگیرم، اجازه می‌دهید؟» آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: «نه! مانعی ندارد؛ عکس بگیرید.»


حضور آیت‌الله خامنه‌ای در اردوگاه شهید باکری

به محمدعلی زینالوند گفتم: «بیا این سوئیچ را بگیر و دوربینم را از داشبورت بردار و بیار» محمدعلی بدو بدو رفت و دوربین را آورد. در مسیر برگشت از وضو، چند عکس از آیت‌الله خامنه‌ای گرفتم و بعد آقا گفتند: «پس خودت چی؟ در عکس نیستی!» گفتم: «من همیشه پشت دوربین هستم.»

آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به من گفتند: «آقای فرجی، با دوربین آشنا هستند، بدهید به او و بیایید باهم عکس بگیریم.» من هم با افتخار قبول کردم. دیدم محمدعلی زینالوند گفت: «دوربین را بده به من و کنار آقا بایست عکس بگیرم.»


بهزاد پروین‌قدس، عکاس در سمت راست رهبر معظم انقلاب ایستاده است

محمدعلی چند فریم عکس گرفت و بعد از این ماجرای عکس گرفتن‌ها با آیت‌الله خامنه‌ای، به حسینیه رفتیم و نماز جماعت خواندیم.

 

 

 

 

منبع: فارس

خواندن 20 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت

 • آینده‌نگری و امید در مکتب امام خمینی (ره)

  امید به آینده یکی از ویژگی‌های مهم در رهبری الهی امام خمینی (ره) است؛ امیدی که منشا آن، نگرش قرآنی و عرفانی ایشان بود. ایمان سرشار و برخاسته از یقین، امام را در میدان مبارزه و قیام برای خدا امیدوار و هوشیار ساخته بود و به دنبال او، یک امت، امیدوار به راه افتاد.

  ادامه مطلب...
 • بسیج رکن حیاتی دفاع ملی

  آماده به کار بودن بسیج در همه میادین دفاع سخت و نیمه‌سخت و نرم در همه بخش‌های کشور و در مقابل حوادث مختلف و مقابله با فتنه‌های سیاسی امنیتی، عدم غافلگیری، هوشیاری کامل و حساس بودن نسبت به تهدیدات دشمنان، خط‌شکنی در میدان‌های خطرناک و استکبارستیزی از جمله کارکردهای بسیج بود.

  ادامه مطلب...
 • بسیجی یعنی علی علیه‌السلام

  اگر گذشتنِ از جان برای رهبر جانان بود، علی جانفداترین‌ سرباز گمنام در لیلةالمبیت‌های فراوان اسلام بود؛ اگر جنگ‌های مشرکان و منافقان و یهودیان علیه اسلام و قرآن بود، علی غیورترین‌ سردار دل‌های مسلمانان و والاتریند مدافع حرم قرآن بود؛ اگر خدمت‌رسانی به محرومان و نوازشگری یتیمان بود، علی کریم‌ترین خادمان‌امت در میان مردمان بود.

  ادامه مطلب...
 • نقش و کارکرد بسیج

  از زمانی که فرمان تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی توسط امام خمینی (ره) صادر شد تاکنون این تشکل انقلابی و مکتبی در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف نقش و کارکردی مؤثر داشته است.

  ادامه مطلب...
 • به بهانه مرگ انسانیت

  تاریخ معاصر، حیران از حضور وحشیانه مِرکاواهای اهریمنی برای محاصره و شلیک به قلب بیمارستان‌هاست و صدای خس‌خس سینه‌های نوباوگان غریب غزه هنگام بارش تشعشعات فسفر سفید، در لابلای عربده‌های مستانه شیاطین صهیونیست، مجالی برای شنیده‌شدن نمی‌یابند.

  ادامه مطلب...

فرهنگ و هنر

cache/resized/4668876f105d7d5fd0fb083724deb898.jpg
«پسر تفتان» مستندی روایی از زندگی شهید «احمد ...
cache/resized/17f53d40c6ffdf1d7702fc6fb93ad229.jpg
کتاب درعا به قلم هاجر پورواجد، روایت خاطرات شهید ...
cache/resized/31474068c33998fb079d8e066f46036a.jpg
کتاب «بچه‌های چمران» مروری بر خاطرات رزمندگان ...
cache/resized/f3faac23d83b18fa3bcf4955dc5d71c4.jpg
آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی است. حُسن ختام ...
cache/resized/13ba567f0f0cd10109e295f15bea54c7.jpg
رویداد هنر مسئله «شهید عزیز ما» همزمان با چهارمین ...
cache/resized/b53c257be057bef784ae6d9eaddefb12.jpg
کتاب «خط مقدم» اثر فائضه غفار حدادی که روایتی است ...
cache/resized/19d70b6701592ac6eff5d3ba30709466.jpg
کتاب تحسین‌شده «دختر شینا» به قلم بهناز ...
cache/resized/f86bd1baa0196623b2e2b9ac2045a807.jpg
کتاب «ماه‌ رخ» خاطرات سیده ماه‌ رخ حسینی که با 4 ...

مجوزها

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family