یکی از فرماندهان لشکر فاطمیون عنوان کرد؛

روایتی از یک گردان خط‌شکن که راه ۳۰ ساله را ۳ ماهه پیمود/ باز شدن حساب ویژه بر روی افغانستانی‌ها در جبهه مقاومت

سه شنبه, 17 مهر 1397 11:51 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رزمنده جبهه مقاومت گفت: اولین گروهی که از بچه‌های افغانستانی به سوریه رفتند، عملکرد خوبی از خود نشان دادند و همین موضوع باعث شد که به ما بیشتر اعتماد کنند و این شد که در ۵ سال گذشته لشکر «فاطمیون» در خط مقدم و در تمام آفند‌ها خط‌شکن بود.

 

به گزارش خط هشت از بیرجند، هسته‌های اولیه گروه موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش)، سال ۲۰۱۴ میلادی در عراق شکل گرفت و با گرفتن مناطق وسیعی از خاک این کشور، جنایات بی‌شماری رقم خورد.

از آن‌جا که داعش به‌عنوان یک گروه وهابی‌مسلک با آموزه‌های شیعی به مخالفت برخواسته بود، در پی از بین بردن حرم اهل‌بیت (ع) در عراق و سوریه برآمد که این مسئله موجب شد تا شیعیان زیادی از سایر کشور‌های همسایه آن هم با هماهنگی دولت‌های کشورهای مذکور، برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) وارد این کشورها شوند.

افغانستان از کشور‌هایی است که اگرچه سالیان زیادی خود گرفتار جنگ‌های داخلی با طالبان، گروه‌های تروریستی و نیرو‌های آمریکایی حاضر در این کشور است، اما شیعیان زیادی دارد که برای دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) در سوریه داوطلب ورود به میدان جهاد شدند.

«فاطمیون» گروهی از این نیرو‌ها است که در ابتدا با جمعیت کمی در حد یک گردان شکل گرفت، اما در ادامه با حضور نیرو‌های بیشتر، سازمان رزم گسترده‌ای در حد لشکر پیدا کرد.

روایتی از یک گردان خط‌شکن که راه 30 ساله را 3 ماهه پیمود/ حساب ویژه بازشده افغانی‌ها بر روی «فاطمیون»

در همین راستا خبرنگار دفاع پرس با یکی از فرمانده گردان‌های لشکر «فاطمیون» به گفت‌وگو پرداخته است تا بیشتر با این نیرو‌ها آشنا شوید.

چگونگی پیوستن خودتان به «فاطمیون» را برای ما بگویید؟

از ۲ سالگی در ایران بزرگ شدم، در جنگ‌های غرب «کابل» نیز شرکت داشتم در اواسط سال ۹۱ به «فاطمیون» پیوستم.

در زمان جنگ‌های طالبان در افغانستان سه سفر به آن‌جا داشتم که با دوستانی همچون «علیرضا توسلی» آشنا شدم، در دعای ندبه و روز‌های سه‌شنبه همدیگر را می‌دیدیم. هدف‌مان این بود که مردم شیعه افغانستان یک لشکر قوی داشته باشند، اما هیچ‌کس حمایت نمی‌کرد تا اینکه جنگ‌های سوریه پیش آمد و واقعاً تکلیف شد و سازمان رزم شکل گرفت و من هم به آن‌ها پیوستم.

عملکرد فاطمیون را در سوریه چطور ارزیابی می‌کنید؟

در ابتدا روی نیرو‌های افغانستانی حساب خاصی باز نشده بود، یک سال طول کشید تا این‌که شرایط طوری شد و موافقت کردند که بچه‌های شیعه افغانستان به آن‌جا بروند و بجنگند.

اولین گروهی که از بچه‌های افغانستانی به سوریه رفتند، عملکرد خوبی از خود نشان دادند؛ چراکه شهید و زخمی ندادند و همین موضوع باعث شد که به ما بیشتر اعتماد کنند و روی ما حساب ویژه‌ای باز کنند و این‌طور شد که در پنج سال گذشته، تمام نیروهای «فاطمیون» در خط مقدم و در تمام آفند‌ها خط‌شکن بودند.

ازنظر عملیاتی و نظامی راهی که گردان‌های دیگر رزمی در ۳۰ سال طی کردند، گردان‌های «فاطمیون» شاید در حدود سه ماه طی کردند. رزمندگان «فاطمیون» در خیلی از خط‌ها از «حزب‌الله» حتی بالاتر بودیم و امکان نداشت خطی دست رزمندگان ما باشد که شکست بخورد و یا به شهری حمله کنند که نتوانند بگیرند.

قبلاً در افغانستان نیز روی شیعیان حساب باز نمی‌کردند، اما «فاطمیون» در سوریه آن‌قدر خوب جنگید که امروز در افغانستان هم روی شیعیان حساب جداگانه‌ای باز می‌کنند.

روایتی از یک گردان خط‌شکن که راه 30 ساله را 3 ماهه پیمود/ حساب ویژه بازشده افغانی‌ها بر روی «فاطمیون»

علت نام‌گذاری «فاطمیون» به این نام چه بود؟

«علیرضا توسلی» که مؤسس این گردان بود، با توجه به عنایت ویژه‌ای که به حضرت فاطمه (س) داشت این نام را انتخاب کرد، البته شیعه‌های پاکستان اسم گردان‌شان «زینبیون» بود و شیعه‌های عراق «حیدریون» نام گذاشتند و «ابوحامد» هم اسم این گردان را «فاطمیون» نام گذاشت.

نظر شما در مورد سردار سلیمانی چیست؟

سردار سلیمانی یک فرمانده لایق و شجاع است که کارنامه درخشانی در لشکر «۴۱ ثارالله» در دوران دفاع مقدس دارد و در عملیات مختلفی همچون «والفجر ۸» و «کربلا ۵» نیز موفق بوده است.

روایتی از یک گردان خط‌شکن که راه 30 ساله را 3 ماهه پیمود/ حساب ویژه بازشده افغانی‌ها بر روی «فاطمیون»

در خصوص جنگ با داعش، سپاه «قدس» بسیار خوب اوضاع را مدیریت کرده است؛ چراکه نیرو‌ها را از نقاط مختلفی در سوریه جمع کرد و به‌عنوان محور مقاومت عمل کرد؛ در مقابل ۱۴۰ هزار چریک از ۸۳ کشور دنیا که واقعاً مورد حمایت‌های لجستیکی، مالی و اطلاعاتی بودند، یک مدیریت قوی می‌خواهد که «حاج قاسم» در عمل این مدیریت را ثابت کرد.

وضعیت داعش امروز چگونه است؟

داعش در سوریه محو شده است و سردسته‌های آن‌ها به افغانستان منتقل‌ شده‌اند، چون از سال ۹۳ - ۹۴ وقتی شناسایی کردند که «فاطمیون» از کجا می‌آیند، فرماندهان خود را به افغانستان منتقل کردند تا بتوانند عقبه ما را بزنند، اما متأسفانه در افغانستان به علت این‌که مهمات و سلاحی نداریم ضعیف هستیم.

با همه این‌ها «فاطمیون» به درجه‌ای و حدی رسیده‌اند که نیرو‌های تخصصی آن در موشکی، اطلاعات عملیات و در مدیریت فرماندهی عملیات بتوانند اوضاع را مدیریت کنند.

علت این‌که «فاطمیون» در عملیات‌های فرامرزی شرکت می‌کند چیست؟

از روز اول ضرورت‌هایی بچه‌ها احساس کردند و ما از ابتدا هدف داشتیم که تا زمانی که ارزش‌های اسلامی و حریم اهل‌بیت (ع) درخطر است از آن دفاع کنیم.

بعد از هزار و ۴۰۰ سال یک حکومت شیعه که مختص ایران تنها نیست و برای کل مسلمین و آزادی‌خواهان عالم است، حول یک ولایتی شکل گرفت و ما وظیفه دانستیم که جان‌مان را در راه حفظ این ولایت، ارزش‌ها و پرچم فدا کنیم و این هدف والای بچه‌های افغانستانی و سایر نیرو‌هایی که در سوریه جنگیدند، بود.

در واقع «ایران» نقطه امید تمام شیعیانی است که خارج از ایران هستند و برای حفظ آن‌، هم جان‌شان را می‌گذارند و این‌که شهید می‌دهند، این موضوع درستی هدف ما را اثبات می‌کند.

به‌طورکلی جایی که اسلام و ارزش‌های اسلامی در خطر باشد، «فاطمیون» برای دفاع از آن ورود پیدا می‌کنند.

 

 

 

 

 

منبع: دفاع پرس 

خواندن 955 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت

فرهنگ و هنر

cache/resized/629fb2081e9da91f9a00426b396a1cc3.jpg
خانم رهبر با قلم روان و گیرایش روایت زندگی شهیدی ...
cache/resized/824e93b32e5cd2e6a5988df5950093c5.jpg
کتاب «سال‌های بی‌ستاره» نوشته محمدعلی همتی، به ...
cache/resized/8abe65f3725ac89998612e55b40d9e32.jpg
شماره دویست و نود و یکم هفته‌نامه خط حزب‌الله با ...
cache/resized/654c07107e26f0f438e12b9fecc5c9dc.jpg
کتاب «مسلم بن عقیل؛ شهید جاوید» از سوی به نشر ...
cache/resized/2939fd2f0a823c54e1dada688fbbd464.jpg
به گزارش خط هشت، کتاب «حوض خون»؛ روایت زنان ...
cache/resized/13dde8a9aa1b74506b328e8e5a5c0778.jpg
همزمان با سالگرد شهادت سپهبد شهید صیاد شیرازی دو ...
cache/resized/78c053db86df7dc74f7e41bd15ea49b8.jpg
بابک نوری هریس در بوکمال به شهادت رسید؛ در خط ...
cache/resized/9c0187af66a194c61234d028a54a2adb.jpg
کتاب «پسری با تی‌شرت کلاه‌دار»، از سوی انتشارات ...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family