قهرمانانی که به معلولیت نه گفتند

یکشنبه, 07 آبان 1402 14:33 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرنوشت هر یک از آن‌ها را ورق بزنید با برگ‌هایی زرینی روبرو خواهید بود که نام امید را دل آن‌ها زنده کرده است، معلولانی که حالا در قامت ورزشکاران پارالمپیکی حاضر شده اند و توانسته اند پله‌های ترقی را یکی پس از دیگیر طی کنند.

به گزارش خط هشت، سرنوشت هر یک از آن‌ها را ورق بزنید با برگ‌هایی زرینی روبرو خواهید بود که نام امید را دل آن‌ها زنده کرده است، معلولانی که حالا در قامت ورزشکاران پارالمپیکی حاضر شده اند، آن‌هایی که روزگاری آرزوی ایستادن در چنین سکویی را در سر داشتند و امروز همان روزی است که انتظار آن را می‌کشیدند.

زندگی هر کدامشان را که ورق بزنید یکبار برای همیشه با دنیای ناامیدی خداحافظی کرده و یک خم مشکلات پیش روی زندگی را گرفته و یکبار برای همیشه بر زمین کوبیده اند.

معلولان به رغم محدودیت های جسمی و روانی ایجاد شده به واسطه شرایط پیش روی، عمدتا با کمبود برخی از امکانات در جامعه روبرو هستند و آن طور که باید به تمامی نیازهای این گروه از جامعه پاسخ مثبت داده می شد نشده است، اما  این دلیلی نشده تا آن ها  دست از زندگی شسته و تماشاگر گذر زندگی باشند به طوری که امروز اغلب این افراد دارای معلولیت در مهمترین مراکز خصوصی و دولتی فعالیت می‌کنند و آن طور که باید توانسته اند پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند.

قهرمانی‌های پیاپی معلولان در رقابت‌های ورزشی پس از انقلاب

یکی از آن عرصه های موفقیت آمیز حضور معلولان در رشته‌های ورزشی بوده که افراد دارای معلولیت ایران به واسطه شرایط جسمی برای مبارزه با سایر ورزشکاران باید پای در عرصه رقابت های پارالمپیک می نهادند که در سالهای پس از انقلاب به رغم وجود مشکلات اما توانسته اند شاهد حضور موفق تری نسبت به سایر گروه‌های ورزشی باشند.

به همین خاطر است که باید مسابقات پارالمپیک را بیش از سایر مسابقات دید و تماشا کرد، دوست داشت و از دیدن آن لذت برد، چرا که مسابقه دهندگان آن پیش از حضور در این مسابقات، در مسابقه بزرگ زندگی به نام ترس از زندگی و امید حضور یافته اند و پیروز میدان شده اند.

 

معلولان صدای ورزش ایران در دنیا

معلولانی که امروز ورزشکاران این مرز و بوم هستند با تمام تفاوت‌ها و توانایی هایشان توانسته اند صدای ایران را بار دیگر به گوش دنیا برسانند. صدایی که قهرمان درون آنها این نوا را به گوش همه رساند.

به همین مناسب باید اشاره ای کنیم به حضور پرشور و قهرمانانه معلولان ایرانی که این بار نیز قهرمانانه در رقابت های آسیایی درخشیدند و نام ایران را بر بلندای جهان طنین انداز کردند.

تیم قهرمانان معلول ایرانی در مسابقات چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی در هانگژو چین توانستند به جایگاه دوم در این رقابت ها در آسیا دست پیدا کنند. پیش تر کاروان ایران در سال ۲۰۱۸ در مسابقات جاکارتا رده سوم آسیا را کسب کرد و در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ نیز جایگاه چهارم را به دست آورد. با این احتساب می توان تیم معلولان را یکی از درخشان ترین تیم های حاضر در آسیا در ده های اخیر توصیف کرد.

 

 

 

منبع: فارس

خواندن 58 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت

 • آینده‌نگری و امید در مکتب امام خمینی (ره)

  امید به آینده یکی از ویژگی‌های مهم در رهبری الهی امام خمینی (ره) است؛ امیدی که منشا آن، نگرش قرآنی و عرفانی ایشان بود. ایمان سرشار و برخاسته از یقین، امام را در میدان مبارزه و قیام برای خدا امیدوار و هوشیار ساخته بود و به دنبال او، یک امت، امیدوار به راه افتاد.

  ادامه مطلب...
 • بسیج رکن حیاتی دفاع ملی

  آماده به کار بودن بسیج در همه میادین دفاع سخت و نیمه‌سخت و نرم در همه بخش‌های کشور و در مقابل حوادث مختلف و مقابله با فتنه‌های سیاسی امنیتی، عدم غافلگیری، هوشیاری کامل و حساس بودن نسبت به تهدیدات دشمنان، خط‌شکنی در میدان‌های خطرناک و استکبارستیزی از جمله کارکردهای بسیج بود.

  ادامه مطلب...
 • بسیجی یعنی علی علیه‌السلام

  اگر گذشتنِ از جان برای رهبر جانان بود، علی جانفداترین‌ سرباز گمنام در لیلةالمبیت‌های فراوان اسلام بود؛ اگر جنگ‌های مشرکان و منافقان و یهودیان علیه اسلام و قرآن بود، علی غیورترین‌ سردار دل‌های مسلمانان و والاتریند مدافع حرم قرآن بود؛ اگر خدمت‌رسانی به محرومان و نوازشگری یتیمان بود، علی کریم‌ترین خادمان‌امت در میان مردمان بود.

  ادامه مطلب...
 • نقش و کارکرد بسیج

  از زمانی که فرمان تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی توسط امام خمینی (ره) صادر شد تاکنون این تشکل انقلابی و مکتبی در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف نقش و کارکردی مؤثر داشته است.

  ادامه مطلب...
 • به بهانه مرگ انسانیت

  تاریخ معاصر، حیران از حضور وحشیانه مِرکاواهای اهریمنی برای محاصره و شلیک به قلب بیمارستان‌هاست و صدای خس‌خس سینه‌های نوباوگان غریب غزه هنگام بارش تشعشعات فسفر سفید، در لابلای عربده‌های مستانه شیاطین صهیونیست، مجالی برای شنیده‌شدن نمی‌یابند.

  ادامه مطلب...

فرهنگ و هنر

cache/resized/4668876f105d7d5fd0fb083724deb898.jpg
«پسر تفتان» مستندی روایی از زندگی شهید «احمد ...
cache/resized/17f53d40c6ffdf1d7702fc6fb93ad229.jpg
کتاب درعا به قلم هاجر پورواجد، روایت خاطرات شهید ...
cache/resized/31474068c33998fb079d8e066f46036a.jpg
کتاب «بچه‌های چمران» مروری بر خاطرات رزمندگان ...
cache/resized/f3faac23d83b18fa3bcf4955dc5d71c4.jpg
آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی است. حُسن ختام ...
cache/resized/13ba567f0f0cd10109e295f15bea54c7.jpg
رویداد هنر مسئله «شهید عزیز ما» همزمان با چهارمین ...
cache/resized/b53c257be057bef784ae6d9eaddefb12.jpg
کتاب «خط مقدم» اثر فائضه غفار حدادی که روایتی است ...
cache/resized/19d70b6701592ac6eff5d3ba30709466.jpg
کتاب تحسین‌شده «دختر شینا» به قلم بهناز ...
cache/resized/f86bd1baa0196623b2e2b9ac2045a807.jpg
کتاب «ماه‌ رخ» خاطرات سیده ماه‌ رخ حسینی که با 4 ...

مجوزها

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Patterns for Boxed Version
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family